כניסת חברים למערכת המידע
שם משתמש:

סיסמה:


קהילה:   
זכור אותי:

סיפור אישי מבנק הזמן בגינות העיר


 

הידעתם שפועל כאן בנק שכולו לרווחתכם האמיתית???\חגית באלי- חברה בבנק הזמן גינות העיר ירושלים
 
פוטנציאל הצטרפותכם ל"בנק הזמן" גינות העיר כולל היכרות עם אנשים מיוחדים בסביבתכם הקרובה, העשרה של תרבות הפנאי, תחושת שייכות חמה בעיר שהיא לעיתים זרה, ואפילו חיסכון בכסף.
בדיוק מה שחיפשתם, כאן מתחת לאף!
 
כשלוש שנים שהנני חברה פעילה בבנק הזמן הפועל במרחב גינות העיר. החוויה האישית שלי כל-כך מעצימה ומיוחדת שברצוני לחלוק עמכם הקוראים את היתרונות הרבים הגלומים במיזם המדהים הזה שנקרא בנק הזמן.
 
אינני זוכרת כיצד הגעתי לחיפוש אחר "בנק הזמן" בגוגל אך זמן לא רב אחר כך כבר נפגשתי עם שירה, רכזת הבנק (לשעבר) בכבודה ובעצמה לראיון היכרות, שבמהלכו היא סיפרה לי על עקרונותיו של בנק הזמן: היא סיפרה על קהילה של אנשים המחליפים ביניהם כישורים באופן יחידני או קבוצתי, על בסיס חד פעמי או מתמשך. שירה שאלה אותי מה אוכל להעניק לבנק ומה ברצוני לקבל וציידה אותי במספרי טלפון של מורים לרוסית ולצרפתית. אני, מצדי, הבעתי נכונות להדריך חוג סיורים בירושלים וכבר בהודעה השבועית הראשונה שקיבלתי מבנק הזמן פורסמה הידיעה: מתארגנת קבוצת סיורים בירושלים בהדרכתי, הנכם מוזמנים להירשם.
 
הפגישות שלי עם המורים לשפות היו מוצלחות ביותר. ש. וס., המורים שלי, הם כיום חברים מקסימים לחיים, אשר באמצעותם שימרתי ופיתחתי את היכולת לדבר בשפות שונות בהן אני מקשקשת בגאווה רבה. ס. קיבלה שיעורי פסנתר בתמורה וש. - שיעורי גרמנית.
 
בכותרת ההודעה השבועית של הבנק נמצא המשפט: "לקבל פירושו להעניק לאחר את ההזדמנות לתת", אשר משמעותו מבחינתי היא, שבעצם הנתינה שלי קיבלתי המון! חוג הסיורים בהדרכתי טייל במשך שלוש השנים האחרונות בעקבות הספר "ירושלים וכל נתיבותיה" של יד יצחק בן צבי, ועקב אחר תוכנית הסיורים המוצעת בספר לביקור באתריה השונים של העיר לתקופותיה הכרונולוגיות. התחלנו בעיר שכבש דוד המלך מידי היבוסים במורדות הר הבית, המשכנו בתקופת בית ראשון להתחקות אחר אתרי קבורה בני התקופה, ביקרנו בדגם בית שני, שהעתיק את מקומו למוזיאון ישראל, וכך פקדנו כל אתר ואתר בדבקות של למדנים הקובעים עיתים, מדי שבועיים ללימוד תורתה של ירושלים. המחויבות לקבוצה סייעה לי להתמיד בלימוד וההכנה לקראת ההדרכה, בה למדתי על מנת ללמד, והפכה את הלימוד למעמיק יותר. לאט לאט התגבש גרעין של חברים בקבוצה ועצם המפגש היווה תענוג גדול.
 
בעקבותיי הצטרפה גם אמא שלי לחוג הסיורים וכך נחשפה לפעילותו של בנק הזמן. כיום היא נותנת זמן במינהל הקהילתי בשמירה על קשר טלפוני עם האוכלוסייה המבוגרת ומקבלת זמן בלימודי מחשב. ההדדיות שבתרומתה לקהילה היא פשוט נפלאה. בטוחתני שאותם קשישים שאליהם היא מתקשרת שמחים על ההתעניינות ועל הזמנתם לאירועים בקהילה ואמי גם היא מרגישה חיונית ועושה זאת בשמחה רבה.
 
דוגמאות נוספות מני רבות לזמן שאני מקבלת על בסיס לא קבוע כוללות את המפגשים עם ד. הפוקד את ביתנו ולא חוסך זמן לסייע כאשר אנו נתקלים בשאלות בנושא כלכלה. בנוסף, אני נהנית מפדיקור ומניקור מפנק אצל צ., מסאג' משחרר אצל ט., עוגות טעימות שאופה ח., ייעוץ בגינון שנותן מ., איפור לאירוע תחת ידיה של א. ועוד.
 
באמצעות הבנק הכרתי ועודני מכירה אנשים מעניינים ונחמדים הנחלצים לעזרתי כל אימת שיש לי צורך. בהודעות השבועיות אני נחשפת לאפשרויות השונות המתווספות לבנק עם הצטרפותם של אנשים חדשים בעלי כישורים חדשים, לקבוצות החדשות הנפתחות לפרקים ליצירה, לימוד ועוד ולאירועים שונים המתרחשים בקהילת גינות העיר הרחבה.
 
להצטרפות ניתן לפנות לטליה, רכזת הבנק: talia@m-tarbut.org.il   או 5664144
 
ממליצה בחום! חגית